V tem času bo naša cerkev odprta ob četrtkih med 16.30 in 17.30 in ob nedeljah med 8. in 9. uro, ko smo lepo vabljeni k molitvi pred Najsvetejšem za naš skupni blagor ter dušno in telesno zdravje. Možnost prejema sv. obhajila bo pred sklepnim blagoslovom.

Naenkrat je lahko v cerkvi največ deset (10) vernikov, ki upoštevajo določila za preprečevanje epidemije.

pevska empora2

Orgle in pevska empora

Omeniti moramo tudi pevsko emporo: to je leta 1753 povečal mariborski mizar Franc Leeb, D. Cocconi pa je na ograji empore naslikal 7 prizorov ruških čudežev. Cocconi ni bil umetnik velikega zamaha, s podobno umetniško zmogljivostjo pa se je pred njim uveljavil mariborski slikar Janez Mittermayer, ki je 1744 izdelal vrsto jubilejnih podob.

cudez1cudez2

cudez3