V tem času bo naša cerkev odprta ob četrtkih med 16.30 in 17.30 in ob nedeljah med 8. in 9. uro, ko smo lepo vabljeni k molitvi pred Najsvetejšem za naš skupni blagor ter dušno in telesno zdravje. Možnost prejema sv. obhajila bo pred sklepnim blagoslovom.

Naenkrat je lahko v cerkvi največ deset (10) vernikov, ki upoštevajo določila za preprečevanje epidemije.

V cerkvi je nekaj votivnih podob, ki ne razodevajo posebnega umetniškega znanja, tudi križev pot je poljudno ubrana umetnina.

Toliko bolj pa predstavljajo posebno vrednost poslikana hrbtišča nekdanjih kornih klopi iz leta 1695. Podobe na les nam kažejo 10 apostolov, naslikanih s spretnim čopičem neznanega umetnika; njegova slikarska govorica je blizu delom graškega mojstra Hansa Adama Weissenkircherja.

slike vcerkvi04slike vcerkvi05

slike vcerkvi09slike vcerkvi10